ארכיון עבורr מאי, 2015

קול קורא להשתתפות בפרוייקט "עורך מלווה": ליווי הוצאת גיליון של כתב העת "ביטחון סוציאלי"

יום ראשון, 10 במאי, 2015

הפורום לחקר המדיניות החברתית (אספנט – ישראל) שמח להודיע על פרוייקט עורך מלווה, המאפשר לתלמידי תואר שלישי התנסות בתהליך הוצאת גיליון של כתב העת ביטחון סוציאלי, כתב עת מוביל בתחום מדיניות חברתית ומדינת הרווחה בישראל. במסגרת הפרוייקט ייבחר תלמיד 1 דוקטורט, אשר ילווה את העורך הראשי, פרופ' יונתן אנסון, בתהליך הוצאה לדפוס של גיליון של כתב העת. העורך המלווה יתנסה בהיבטים ובשלבים השונים של התהליך, ובהם סינון ראשוני של מאמרים והחלטה על הפניה לשיפוט, בחירת קוראים למתן חוות דעת, השתתפות בישיבות מערכת ובתהליך ההחלטה ועוד. כמו כן תינתן לו אפשרות להשתתף בתהליך שיפוט של אחד המאמרים.

הפרוייקט צפוי להתחיל בספטמבר 2015 ולהימשך כ8- 12 חודשים, בהתאם לצורך. הפגישות עם העורך (2-3 פגישות) יתקיימו באונברסיטת בן-גוריון בנגב, ומרבית הפעילות תתצבע בדוא"ל או בסקייפ.

מלגה: בסך 2,000 ש"ח.

קהל היעד

הקול קורא מיועד לתלמידי מחקר הלומדים המסגרת לימודי תואר שלישי, ואשר עבודתם המחקרית עוסקת במדיניות חברתית על גווניה השונים. הקול קורא פתוח לתלמידים הלומדים במחלקות שונות, בהן עבודה סוציאלית, סוציולוגיה, כלכלה, מדעי המדינה, משפטים, גיאוגרפיה, מדעי הבריאות ומדיניות ציבורית.

הגשת בקשה

המעונייני מתבקשים לשלוח קורות חיים (עד שלושה עמודים), מכתב המלצה מהמנחה\ים, ומכתב בקשה (עד 500 מילים), שבו יפרטו את הרלוונטיות של תחומי המחקר שלהם לכתב העת ואת העניין שלהם בפרוייקט. הבקשות יעברו שיפוט על ידי שלושה שופטים.

את הבקשה יש לשלוח למייל: alumalison@gmail.com

המועד האחרון להגשת הבקשות – 1 ביולי 2015

התשובה תינתן לא יאוחר מיום 1 באוגוסט 2015

סמינר מחקר משווה במדיניות חברתית – קול קורא

יום שני, 4 במאי, 2015

קבוצת המחקר במדיניות חברתית בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטה העברית והפורום לחקר המדיניות החברתית בישראל (ESPAnet Israel) מזמינים תלמידי\ות מחקר לתואר שני ושלישי להשתתף בסמינר מיוחד בנושא סוגיות מתודולוגיות במחקר משווה של מדיניות חברתית בהשתתפות:

פרופ' טימותי סמידג, Chaild proverty, mobility and social policy – מרצה בכיר ומומחה לכלכלה ומדיניות ציבורית באוניברסיטה של ויסקונסין – מדיסון. מייסד ומנהל -אמריטוס במרכז המידע והמחקר הבינלאומי LIS. על הישגיו במסגרת זו, העניקה לו אוניברסיטת סטוקהולם בשנת 2008 תואר דוקטור של כבוד.

פרופ' הווי ליטווין, International comparisons of adults: The case of SHARE – ראש מרכז הידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל ופרויקט SHARE H ישראל. חוקר בעל מוניטין בינלאומי בחקר הזקנה (גרונטולוגיה) מהאונברסיטה העברית בירושלים. מחקריו בוחנים מחד את עולמו החברתי של הזקן ומאידך את יחס החברה לאוכלוסיה המזדקנת.

1.6.2015

11:30 – 13:00

הסמינר יערך במכון חרוב (קמפוס הר הצופים, ליד ספריית חינוך ועו"ס)

את הסמינר תנחה גב' ברברה סבירסקי: יזמית חברתית, מיסדת ומנהלת מרכז אדוה, בעלת תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת מישיגן ותואר MAT מאוניברסיטת הרווארד (מסצ'וסטס). זוכת פרס מפעל חיים מטעם ESPAnet Israel לשנת 2014.

בקשות להשתתפות בסמינר יכללו את שם הסטודנט\ית ונושא מחקרו\ה.

יש לשלוח את הבקשה באמצעות המייל לכתובת: noamtarshish@gmail.com